NOWY RODZAJ TAŚMY

Taśma zbrojona 23181Dowiedz się więcej

Włókno szklane – zbrojenie taśmy

W budownictwie zawsze należy stosować materiały przede wszystkim trwałe – do takich zalicza się oferowana przez nas taśma wzmacniana włóknem szklanym. Zbrojona nim jest odporna na uszkodzenia mechaniczne czy spore obciążenia. Z tego względu wykorzystuje się ją np. do zabezpieczania spoin występujących w miejscach łączenia ze sobą płyt gipsowo-kartonowych. Zachęcamy do zapoznania się z pełną specyfikacją techniczną tego produktu, który dostępny jest w naszej ofercie!

Jak wykonana jest taśma zbrojona włóknem szklanym?

Do przygotowania wspomnianego wyrobu wykorzystuje się najczęściej folię polipropylenową. Kluczowe znaczenie ma jednak w tym wypadku dodatek w postaci szkła wodnego, z którego wykonywane są wzmocnienia. Tworzy się z niego zbrojenie. W ten sposób uzyskiwane są zwiększone parametry w zakresie odporności na różnego rodzaju obciążenia, na jakie narażona jest w toku eksploatacji taśma. Włókno szklane sprawia, że wzmacniane materiały trudno jest rozerwać, dzięki czemu idealnie nadają się one np. do spoinowania.

Struktura produktu przypomina siatkę. Powierzchnia może być zarówno jedno-, jak i obustronnie klejąca. Samoprzylepna wzmacniania taśma zbrojona to doskonały wybór przy rozmaitych pracach remontowych. W razie wątpliwości i pytań w zakresie zastosowania tego typu wyrobu zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Zapraszamy także do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem – jesteśmy w stanie zaproponować takie produkty w różnego rodzaju wersjach wymiarowych.

Jak wykorzystuje się taśmę wzmacnianą włóknem szklanym w budownictwie?

Ściany działowe tworzyć można np. z płyt gipsowo-kartonowych. Są one stosunkowo tanie, lekkie i łatwe w montażu. Ich połączenie powinno być jednak wzmacniane za pomocą przeznaczonych do tego materiałów. Z tego względu do spoinowania przyda się taśma zbrojona włóknem szklanym. Po nałożeniu jej w odpowiednim punkcie można swobodnie wykonać szpachlowanie powierzchni. Wspomniany produkt świetnie sprawdza się również do naprawy takich połączeń, a także usuwania ubytków i innego rodzaju uszkodzeń mechanicznych powstających m.in. na płytach gipsowo-kartonowych.

Po uzupełnieniu pęknięć odpowiednią masą nakładana jest wzmacniana taśma zbrojona, którą następnie szpachluje się, aby pożądaną gładkość oraz trwałość. W ten sposób przygotowuje się podłoże np. do malowania. Ważne jest, by produkt pozostawał na swoim miejscu również w trakcie aplikowania na jego powierzchnię wybranych materiałów wykończeniowych. Należy jednak zwrócić uwagę na charakterystykę zastosowanego kleju – powinien być bezrozpuszczalnikowy. Dobrze sprawdza się np. taki, który wykonany jest z polimeru poliuretanowego.

Jakie zalety ma taśma zbrojona z naszej oferty?

Trwałe, wykorzystane w naszych produktach włókno szklane to materiał, który przede wszystkim polepsza ich parametry techniczne. Pozostaje on jednocześnie bardzo lekki, co jest niewątpliwie sporym atutem w tym wypadku. Nakładanie na powierzchnię ścian czy sufitów jest dzięki temu wygodne i zajmuje niewiele czasu. Wzmacniana taśma jest też bardzo wydajna. W połączeniu z niską ceną za rolkę sprawia to, że jej zakup jest wyjątkowo korzystny finansowo, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wyrobu.

W ofercie naszego sklepu takie produkty dostępne są w kilku wariantach. Dzięki temu łatwo można dopasować taśmę zbrojoną włóknem szklanym do konkretnych potrzeb i rodzaju prowadzonych prac czy powierzchni, na które docelowo ma ona być nakładana. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem oraz składania zamówień – w razie potrzeby zapewniamy pełne doradztwo przy wyborze oferowanych przez nas wyrobów.